| andreeamrn a întrebat:

Hey, sarbatori fericite tuturor! happy

Am si eu o problema aparent minora, dar care ma macina...
Asa zisa cea mai buna prietena a mea s-a distantat foarte mult in ultimele 2-3 luni. Eram si vecine, dar s-a mutat. Nu cred ca distanta(cateva statii de autobuz) este un motiv de a strica o prietenie. Nu mai vorbim des, iar atunci cand discutam, ea are o atitudine superioara si distanta. Si-a facut si iubit de 1 luna si parca e mai rau...incearca sa ma faca geloasa ca ea are iubit si ma tot intreaba daca eu mi-am gasit unul la facultate sau pe strada( in conditiile in care ea l- a cunoscut pe facebook). Cand ii spun ceva despre mine, imi zice sa nu ma vait, ca si ea e in aceeasi situatie(nici nu ma vaitasem, doar ii povestisem).
Se pare ca eram buna doar cand avea nevoie de ajutor, pentru ca ii imprumutam lucruri si altele.
Cel mai mult ma deranjeaza ca atunci cand vorbim, imi raspunde cu "Da" sau "Nu", fara sa ma intrebe inapoi nimic,

As vrea niste sfaturi de la voi, va rog, cum sa procedez, sa mai vorbesc cu ea sau nu?
Multumesc happy

1 răspuns:
| tequilaoriginala1 a răspuns:

Nu se merita sa mai vorbesti cu ea mai bine ti-ai cauta prieteni adevarati care sa iti fie alaturi si la bine si la greu