| diana_8914 a întrebat:

Hey! Stiti cumva un program de editat poze in care sa fie...ca un fel de scris transparent pe poze. Nu stiu exact cum sa explic dar e totusi frumos.Help meee plss...Thanx :* Funda

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Picasa este cel mai usor program cu interfata in limba romana!
PICASA 3.8 - http://picasa.google.com/thanks.html Are interfata in limba romana si este cel mai usor program de editat poze si facut videoclipuri (slideshow). Dupa instalare da click dreapta pe poza ->'deschidere cu Picasa ->in stanga da click pe TEXT ->Aici ai dimensiune font, alegi culoare text, diferite modeluri de font ...si tot acolo ai si TRANSPARENTA ->unde faci textul care il scrii pe poza cat vrei tu de transparent, orice culoare ai folosii. Succes!

2 răspunsuri:
| AuDreY a răspuns:

Cred ca te referi la watermark, daca e ala atunci foloseste photoshop

| SLyM a răspuns:

Photoscape.poti face orice vrei in el happy