| Pikachu666 a întrebat:

Hey! Sunt intr-o mica dilema!
Mie imi place de un tip din liceu. Intr-un final,noi am facut cunostinta prin niste prieteni comuni. Si de la un timp, mereu cand ma vedea imi zambea si ma saluta. Pana la urma, m-am gandit mai mult, si am incercat sa vorbesc cu el, ceea ce am si facut-o. Nu am vorbit cine stie ce, doar niste lucruri minore, de scoala. 2 colege de la mine din clasa sunt prietene cu el si prietenii lui. Au un grup al lor. Una din ele, mi-a spus sincer ca intr-o discutie de a lor, el a adus vorba de mine si a intrebat-o daca eu am prieten si daca imi place de cineva. Iar urmatoarea zi,el a intrebat-o: "Ma place?" si la care ea a zis:"cred ca da". Apoi el a zambit. Mi-a spus ca stie ca imi place de el si nu comenteaza deloc. Chiar si atunci cand eram singura pe hol, el era cu grupul lui, s-a uitat la mine, si culmea a venit sa vorbeasca cu mine. Si de fiecare data cand ma vede se uita la mine. Si e dragut si imi zambeste mai mereu, si chiar imi face complimente. Totul a inceput de la el, eu chiar nu aveam nici o treaba, pana cand a inceput sa se intereseze cine sunt....si problema e ca de cateva ori l-am bagat eu pe fb in seama, si vorbeam cate o ora, iar la liceu daca dabia vorbim...

1 răspuns:
| Byana01 a răspuns:

Buna din povestea ta am inteles ca va placeti reciproc, problema e la el eu am tras concluzia ca este mai timid.Sa sti ca si eu aveam un amic care era impreuna cu o prietena de a mea si pe mess cand vorbea cu iubita lui vorbeau cu orele dar cand se intalneau nu vea curaj nici sa o sarute. Sfatul meu este sa il bagi tu in seama mai des si asa poate scapa de timiditate. :*