| AtsukiChan01 a întrebat:

Hey! Sunt intr-o mica dilema!

Mie imi place de un tip din liceu. Intr-un final, noi am facut cunostinta prin niste prieteni comuni. Si de la un timp, mereu cand ma vedea imi zambea si ma saluta. Pana la urma, m-am gandit mai mult, si am incercat sa vorbesc cu el, ceea ce am si facut-o. Nu am vorbit cine stie ce, doar niste lucruri minore, de scoala. 2 colege de la mine din clasa sunt prietene cu el si prietenii lui. Au un grup al lor. Una din ele, mi-a spus sincer ca intr-o discutie de a lor, el a adus vorba de mine si a intrebat-o daca eu am prieten si daca imi place de cineva. Iar urmatoarea zi, el a intrebat-o: "Ma place?" si la care ea a zis:"cred ca da". Apoi el a zambit. Mi-a spus ca stie ca imi place de el si nu comenteaza deloc. Chiar si atunci cand eram singura pe hol, el era cu grupul lui, s-a uitat la mine, si culmea a venit sa vorbeasca cu mine. Si de fiecare data cand ma vede se uita la mine. Si e dragut si imi zambeste mai mereu, si chiar imi face complimente. Totul a inceput de la el, eu chiar nu aveam nici o treaba, pana cand a inceput sa se intereseze cine sunt....si problema e ca de cateva ori l-am bagat eu pe fb in seama, si vorbeam cate o ora, iar la liceu daca dabia vorbim...

4 răspunsuri:
| Lamaitzza a răspuns:

Nu te lasa pacalita de faptul ca-ti zambeste, si tu zambesti multor oameni si nu inseamna ca-ti place de ei.
Vreau sa spun, incearca sa-l cunosti si sa-l vezi prima oara ca pe un prieten, daca o sa te arunci din prima in bratele lui e posibil sa fii ranita si stiu ca nu vrei asta. E pacat sa te grabesti, incearca sa il cunosti mai bine. Intr-adevar, e posibil sa te placa, dar.e posibil sa ii placa si alte fete. Mna..nu vreau sa te descurajez sau ceva, doar ca baietii nu prea sunt seriosi, cel putin la inceput, ei in general cauta sa se joace si daca vrei sa fie ceva serios fa in asa fel incat sa inteleaga si el asta. Cum am spus, fa-l sa aiba incredere in tine astfel incat sa iti povesteasca si despre trecutul lui si toate alea..ca sa va cunoasteti.
Succes!

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Eu cred ca daca prietena ta nu te-a mintit atunci s-ar putea ca el sa simta ceva pentru tine, dar daca el nu face primul pas inseammna ca nu e sigur de ceea ce vrea si eu cred, decat sa ramai cu ochii-n soare mai bine sa nu fiti impreuna(parerea mea). Sper ca te-am ajutat! O zi placuta in continuare!

| flore45 a răspuns:

Pffff baietii astia... draga lasa-l pe el sa faca primul pas daca vrea intr-adevar o relatie serioasa, daca nu iti spun din start ca doar vei avea de suferit.Inca un sfat din experienta intereseaza-te ce fel de baiat e(ma refer ca personalitate, caracter)deoarece baietii astia sunt plini de surprize.big grinGood luck!

| Mariixx a răspuns:

Sunt cam in aceiasi dilema, scumpa mea baietii sunt complicati uneori nici ei nu stiu ce vreau. Oricum daca el te cauta si se intereseaza de situatia ta amoroasa inseamna ca totusi vrea ceva d ela tine, cel mai bine e; daca iti place de el; sa intri in joc si sa vezi daca iesa ceva.Acum trebuie sa ai si grija cine stie ce in capusorul lui, oricum ti-am zis atata timp cat iti zambeste si se intereseaza de tine sigur si-ar dori ceva mai mult decat o simpla prietenie :*