| dani97 a întrebat:

am facut o mare mare prostie. am dat ca un program sa se execute cu internet explorer si de atunci m-i s-au modificat toate iconitele de pe dextop in internet explorer. cand deschid orice iconita imi deschide internetul. cum fac sa revina la normal, ca nu prea ma pricep? funda. urgent! :*:*:*:*:*:*:*:*

2 răspunsuri:
| TCosmin a răspuns:

Pei daca este vorba de un fisier, click dreapta open with, apoi selectezi cu ce vrei sa se deschida fila sau ce e. Atentie! Trebuie neaparat sa selectezi choose default program, adica sa se deschida o fereastra, daca nu fila se va deschide cu ce vrei tu numai odata. In caz contrar o sa se schimbe toate fisierele de acea extensie cu ce ai selectat.

| Lalaloveu a răspuns:

La fisier este ca dai clock dreapta. Si dupa dai open with si dai cum vrei sa iti apara.