| alessandra10 a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi! Am 16 ani si maine am intalnire cu un baiat pe care il cunosc de ceva vreme. Problema e ca parintilor mei le-am spus ca trebuie sa ma intalnesc cu niste colegi ca sa facem un proiect pentru scoala laughing stiu ca nu e ok sa ii mint, dar deocamdata nu ma simt pregatita sa le spun ca ies cu un baiat. Atunci cand va veni momentul, cum ar trebui sa le spun? Sincer, mi-e teama ca maine s-ar putea sa ma vada cineva cunoscut cu el si de la persoana respectiva sa afle si mama cu cine am iesit de fapt laughing ce sfaturi imi dati?

3 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Da' să ai o relaţie cu un tip eşti pregătită?
Huuuuh.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te pune nimeni să dai explicaţii ălora care te văd cu băiatul.
Referitor la părinţii tăi, nu e deloc bine să-i minţi.
Ieşi cu un prieten fiindcă te-a invitat undeva şi atât. Sau zici locul respectiv şi faptul că mai mergi cu cineva.

| Superfata87 a răspuns:

Ar trebuii sa îi zici adevarul. Sa îi spui ca te-ai gandit mai bine si ca ar trebui sa îi zici! ATUNCI îi spui ca o sa iesi maine cu un baiat si ca îți ceri scuze ca nu le-ai spus adevarul pentru ca nu erai sugura pe tine dar acum ca va zic asta ma simt mai bine!

Crede-ma nici o data nu o sa dureze sa minti! Oricum sper ca te-am ajutat!winking
Si sper sa te simti bine! ❤