| SpiidyiLIna3 a întrebat:

Am o problema si am nevoie de ajutorul vostru. Inainte de a incepe nu am nevoie de raspunsuri gen: esti nebuna? De ce vrei sa faci asta s.a.md.
Am auzit ca daca mananci creta iti poate provoca febra intre 38-39 de grade, faza e ca eu am creta in casa insa e deeaia colorata, si am mai auzit ca poti sa o tragi si pe nas pentru a evita gustul, e adevarat? si daca nu e cum ar trebui sa mananc creta ca sa nu-i simt gustul?
Rog Seriozitate! P.S FUNDA!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai vrea sa faci asta? Oricum esti in vacanta si nu mai trebuie sa scapi de scoala.
Daca vrei sa racesti stai in curent, stai dezbracata cand sunt 0 grade afara, chestii mai normale nu mancat de creta.

| SefaTa97 a răspuns:

Bună. Nu e adevarat. Dacă tragi pe nas, acel praf, se duce în plămâni. Şi dacă mănânci cretă se duce în stomac, având consecinţe mult mai grave, decat o banală febră.
Nu e de joacă.