| Ema1234 a întrebat:

Hey TPU!:* Am si eu o intrebare.oke poate mai multelaughing As vrea cat mai multe raspunsuri ca sa ma pot scoate din spatiul de incostienta si confuzie. Am langa clasa o alta care are un tip asa de dragut! Nush, nu-l observasem pana atunci dar acum pur si simplu mi-a ridicat beculetul de sus si simt o atractie...una mai aparte asalaughing Faza e ca, pot spune ca-s nu stiu "curtata" sau "indragita" luati`o cum vreti(nu vreau sa ma laud) Dar el nici nu se uita la mine in pauze si e cam urat:-s .
Plus de asta, am vrut sa facem cunostinta. Eu sunt o persoana care vrea admiratie si vrea sa simta ca e iubita de persoanele din jur. Fie ca e baiat sau fata. Pur si simplu sunt dependenta de a fii "in centrul atentiei"-STIU CA SUNT EGOISTA! Dar atunci cand plac pe cineva nu suport sa nu ii atrag nici macar o privire.Plus de asta ma simt asa URATA! i'm so ugly. Adica , ce pot spune... :tipic perioadeai asteia NU MA SIMT BINE IN PIELEA MEA! Ma simt urata si vad alte fete frumoasesad Si , am atitudine si personalitate puternica dar atunci cand ma simt urata (nu am un corp prea frumos si haine care sa`mi scoat partile bune in evidenta) Desi eu nu am banii, din astea oh go on Dar cel mai important, datorita fetei mele si cateorva IMPERFECTIuni anume(COSURI!waiting ) nu mai sunt eu si nu ma pot apropia de cineva mai mult cat sa mi se vadalaughing desi stiu ca sunt temporare,nu sufar! Nu prea stiu ce sa fac. Imi pierd din personalitate din cauza asta si incep sa NU mai fiu eu ! Ma schimb radical NEGATIV. Cand ma sitm urata nu am chef de NIMIC! stiu ca o sa veniti cu "SIMTE`TE BINE`N CORPUL TAU" dar NU pot! Alte conceptii mai aveti?sadcrying((((( .

Răspuns Câştigător
| TeiubescEnorm21 a răspuns:

Hei. Draga mea, nu ar trebui sa iti fie jena cu corpul tau! Daca ai cosuri incearca sa iti procuri o crema naturala.(gasesti site.uri cu retete pe net) sau daca nu cauta in cataloagele acelea cu produse cosmetice o crema buna. Si eu am avut cosuri si am avut o perioada cand nu ma simteam bine in pielea mea.
Despre imbracaminte ce sa zic... Daca nu ai posibilitate sa iti cumperi haine frumoase de la magazinele mari, incearca Second-Hande`ul happy. Iti poti cumpara de la acele magazine dragute. Sunt asa frumoase hainele de acolo! love struck Gasesti aproape tot timpul haine mai frumoase decat la magazinele normale. Uite si eu mi-am luat haine de acolo! Sunt foarte mandra de ele pentru ca toate fetele la prima vedere m-au intrebat de la ce magazin le-am luat si cand le-am spus ca sunt de la Second-Hand au spus ca nu arata.
Iar in legatura cu acel baiat. Fii tu insati si incearca sa gasesti un subiect care crezi ca l-ar atrage si pe el si abordeaza-l! Daca chiar iti place de el nu-l lasa! Poate cu timpul va veni alta si ti-l va lua.
Succes draga mea :*!

1 răspuns:
| DEEANYCO a răspuns:

Bai si mi-e mi s-a intamplat chestia asta e specifica adolescentelor oricine ti-ar spune ca nu e asa ca esti superba.Tu nu esti convinsa de asta dar incearca sa vezi tu partea da frumoasa
stiu ca va dura un timp pana vei observa dar incetul cu incetul vei vedea ca atunci cand te uiti in oglinda vei zambi si te vei bucura de cum arati
dar daca esti o fira mai pesimista cum sunt eu chiar foarte greu vei observa ca arati su tu foarte frumoasa pentru ca totii avem defecte si calitati fi putin mai pozitiva si bucurate de acesti anii. Daca nu o vei face te vei inchide mult in tine si atunci va fi foarte greu pentru tine. Sper ca te--am ajutat kiss