| Mariutzaaa a întrebat:

Hey TPU,
Am si eu o intrebare:voi sunteti de acord ca prietenul/prietena sa va ceara parola la facebook/messenger si sa se uite la mesajele voastre in telefon?

Răspuns Câştigător
| IngerCazator a răspuns:

Da mi se pare foarte normal...
Prietenul meu mereu se uita in telefonul meu la mesaje si eu la fel... Dr oricum noi avem incredere unul in altul pentru ca si asta conteaza...
Parola de la facebook mia ziso dar am uitat-o si eu la fel i-am zis parola de la facebook...
Dr parerea mea este ca intro relatie nu conteaza parola de la facebook, si ca te uiti in mesaje pe telefon, cel mai important este sa aveti incredere unul in altul happy

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

NU! Orice om are nevoie de intimitate, fiecare dintre noi avem secrete mai mici sau mai mari!

| thegatekeeper a răspuns:

Mi se pare penibil sa faci asa ceva intr-o relatie. Nu as cere cuiva asta si nici nu as permite sa imi fie verificate toate mesajele sau conturile. Trebuie sa fii de-a dreptul paranoic si posesiv sa stai sa verifici peste tot in caz ca "te inseala" si nu mi se pare o dovada de incredere daca cineva procedeaza asa, ci de lipsa de ocupatie.

| Castorul a răspuns:

Depinde de la caz la caz...
Adica cel mai bine, daca chiar insista sa afle parola, ar fi sa i-o dai dar sa fii langa partener cand incepe sa caute prin mesaje prima data. Nu de alta, dar sunt multe conversatii pe care le poti avea cu prieteni vechi sau apropiati pe care le poate interpreta gresit daca nu stie si contextul (mai ales daca partenerul/a are si o urma de gelozie sau ceva banuieli) tongue

| RyGoLeTa a răspuns:

Buna!
Nu,nu sunt de acord deoarece consider ca este intimitatea mea personala.

| MadMoan a răspuns:

NU! Da nai fi nebun sa ii dai parolalaughing)Pana la urma e ceva personal chiar daca ai iubitalaughing

| Accero a răspuns:

Hey, sti increderea se castiga prin fapte nu prin mesaje stupide de pe mess sau facebook, si mai trebuie si sa o simti happy

| ciotori a răspuns:

Da daca este o relatie de lunga durata

| GuessWho95 a răspuns:

Da. adica asa poate avea incredere mai multa. Pentru ca multi se joaca cu sentimentele altora. happy