| WeLoveIceCream a întrebat:

am si eu o mica problema. am 12 ani si in iunie pe 29 mi-a venit prima dara menstruatia. stiu ca de obcei vine la un interval de 25-27 de zile, dar mie inca nu mi-a venit a 2 a oara(si au trecut 42 de zile - suntem in 10 aug.). e ceva grav? e normal? ce pot sa fac? trebuie sa mai astept? Dau funditaaa maare cat vooi!

Răspuns Câştigător
| DeeaUcideVisse a răspuns:

E ceva foarte normal ca la inceput sa nu iti vina regulat menstruatia`nu e nimic grav deci stai linistita ` iti va veni regulat intr-un an doi` sau chiar iti poate veni regulat din luna urmatoare big grin `depinde de organism
bye`:X
pupicei big hug

8 răspunsuri:
| Sharlyzz a răspuns:

Stai linistita, asa e pana se regleaza.Esti la inceput si e normal.Va mai dura cam 2 ani pana se regleaza si iti vine regulat.Deci :Relaxeaza-te :X
Bine ai venit printre femeilove struck

| CiocolataTha a răspuns:

Buna.pai esti la inceput asa mi s-a intamplat si mie cand am avut prima oara dupa aceea 2 luni nu am avut deloc si apoi iar mi-a venit.nu vine regulat.totusi pentru binele tau vorbeste cu parintii sa nu ai vreo problema. fundita?

| Angelique a răspuns:

Asta e din cauza ca nu s-a reglat inca! Am o prietena careia i-a venit odata si i-a mai venit dupa 8 luni! Deci n-ai de ce sa-ti faci grijihappySucces! Fundabatting eyelashes?

| BlackNights a răspuns:

Da e normal ca la inceput sa dureze un timp pana se regleaza(chiar si 6 luni, un an). Asteapta, fii linistita nu e nimic in neregulahappy

| anaservic a răspuns:

Stai linistita, in primele luni ( pana se regleaza) vei avea parte de astfel de situatii. nu e nimic ingrijorator, poti sta si 3 luni fara menstruatie ( asta mi s-a intamplat mie) si apoi dintr-o data sa te pocneasca.

| AnDrEuTzA_9085 a răspuns:

Stai linistita.Nu e ceva grav.E normal.
O sa trebuiasca deja sa-ti vina.Stai linistita.
Fundaaa?

| fericitaaaa a răspuns:

Nu iti fa griji poate sa ti vina si pst cateva luni nu e regulata poate sa iti vina orcand nu iti fa griji :*

| npetcu90 a răspuns:

POate doar te-a semnat sau iti vine neregulat cum imi vine mie.