| Ana98Ana a întrebat:

Am si eu o problema...cand am de invatat o lectie, o invat foarte bine si o stiu la perfectie doar ca atunci cand ma scoate in fata clasei la tabla sa ma asculte ma blochez total si uit jumatate din ce am invatat sad Ce sa fac ca sa uit de emotii si sa nu ma mai blochez? dau funda!

Răspuns Câştigător
| Annonnymous a răspuns:

De obicei multe persoane intimpina probleme in ceia ce priveste tinerea unui discurs in fata publicului, Eu ti-as da un sfat cind inveti incearca sa inveti cu glas tare si sa vorbesti in fata oglinzii, pare ciudat dar are efect! Succese

3 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Cauta sa fii relaxata nu inhibata, vei vedea ca vei avea succes! Nu te mai gandi la faptul ca te poti bloca...fii tu insati!

| Fluture a răspuns:

Incearca sa inveti logic, nu ca un papagal. Si nu te mai stresa atata.

| Strumpfi a răspuns:

Pai,la ce e lectia?happy