| ThisISitIamFroMCALIFORNIA a întrebat:

Buna nuss ce sa fac de fiecare data cand ies in fata clasei la tabla ma blochez ma inrosesc am emotii si nu mai stiu nimic iar la lucrari iau 8-9-10 ce sa fac sa scap de sentimentu asta?

Răspuns Câştigător
| NuamnumesuntANM a răspuns:

Incearca cand te duci la tabla sa fi relax laughing gandeste-te la cv amuzant si incepi sa razi o sa vezi ca toata cls o sa radalaughing si o sa iti dipara timiditatea asta cu iesitu la tabla si eu am fost asa dar acum sunt RELAXlaughing

5 răspunsuri:
| bombonica22 a răspuns:

Gandeste-te si concentreaza-te numai pe subiectul scris pe tabla nu lua in seama profesoara si colegi. fi paralel cu viata cat esti la tabla si scrie ce sti nu ai de ce sa iti face atatea probleme ca nu te omoara nimeni sau te da cu capul de tabla :* bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai gresit categoria sterge'o si incearca la "Adolescenti" aici se discuta alte probleme nu astea legate de scoala si timiditate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt exact ca tine, mi-ar placea sa scap de timiditate, dar nu stiu cum sad probabil merg la pihologul scoliiwinking Incearca si tu big grin
Bafta, papa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are vreo legatura intimplarea cu categoria asta?

| adriang95 a răspuns:

1. ai gresit categoria...
2. Nu te gandi ca ai 20-30 de colegi in spate, ci esti doar tu, profa/proful si tabla... Daca ai un profesor care te intimideaza si te pierzi la comentariile lui/ei cretine, nu pune suflet in ce zice el/ea. Si fa tot posibilul sa scrii corect si repede.
Bafta