| asdgfd a întrebat:

Am si eu o problema: in ultimu timp (cam de vreo 3 saptamana.) parintii mei se cearta mereu. din cauza banilor.mama spune ca nu mai vb cu tata orice ar fi si tata tot se roaga de ea sa se impace.Mama doar cu mine in camera. zice ca nu vrea sa mai doarma langa "porcu " de tata.Pe mine ma dor cuvintele astea cand vad ca mama il jigneste pe tata. ii reproseaza mereu ca ea se duce la munca si ca el nu munceste dar muncesc app. am2 la fel. Ajutati-a, ce trebuie sa fac.nici nu mai imi ine sa vin acasa.

Răspuns Câştigător
| Gabryelootsa a răspuns:

Incearca sa ii faci sa inteleaga ca tie nu iti place si nu iti face bine sa ii vezi ca se cearta. Pana la urma trebuie sa isi dea seama ca nu ajung la nimic cu certuri, insa incearca sa ii ajui si tuhappy bafta:* funda?big grin

1 răspuns:
| Pregnant a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema, dar am rezolvat-o. Am apelat, involuntar la dragostea de copil. Pur si simplu m-am saturat sa-i aud plangandu-se, m-am dus in camera de zi unde erau amandoi si mi-am zis punctul de vedere, iar parintii au cazut de acord sa se impace ca sa-mi fie mie bine. Ai putea incerca, doar ca e cam riscant. Eu atunci am actionat din instinct.