| Adelyna06 a întrebat:

Am trecut in clasa a 9a si voiam sa stiu cum se procedeaza cu transferul la alt liceu. La ce materii se dau diferentele? Ma pot muta din semestrul al II-lea?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Deocamdată nu știi la ce liceu ești și te muți?

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Poți sa te muti iar diferențele le dai la orice materie are în plus liceul respectiv fata de cel actual. Depinde de la liceu la liceu. Și de profil mate/uman.

| Adelyna06 explică (pentru AndreeaDeea221998):

De exemplu daca sunt pe profilul "chimie industriala" si vreau sa ma mut pe "stiinte ale naturii" ai idee la ce pot da diferenta?

| sierra1 a răspuns (pentru Adelyna06):

Spune dom=le ce clasă, am mai intrebat!

| Adelyna06 explică (pentru sierra1):

Trec a 9a "domn'le", dar nu am medie pentru liceul dorit + ca am trecut altul cu o nota de intrare mult mai mica pe primul loc, si mai mult ca sigur o sa intru in ala. (p, s: mama a facut alegerea asta.)