| Bloondyna a întrebat:

Am un nokia 3120 classic si as vrea sa stiu cum pot bloca un anumit contact. Am un numar care ma tot suna [nu cu necunoscut] si as vrea sa-l blochez. Pot face asta, sau ce pot face ca deja ma exasperat:@.

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AlexStanica a răspuns:

Putine telefoane de pe piata au optiunea de a respinge automat anumite apeluri, iar 3120 nu este printre ele.
poti:
1. sa activezi casuta pentru toate apelurile de intrare, fara ca telefonul sa mai sune, insa nu vei mai putea primi apeluri
2. sa ii raspunzi de fiecare data cand suna si sa inchizi, eventual se va plictisi sau va ramane fara credit
3. nu stiu sigur daca 3120 stie, dar poti incerca sa ii atribui un ringtone mut numarului respectiv (poti gasi pe net sau poti sa iti faci tu), in felul asta nu il vei mai auzi cand suna (trebuie sa scoti si vibratiile)
4. sa schimbi numarul de telefon/telefonul cu unul care ar suporta functia de reject