| Katherineeeeeeee a întrebat:

:) am vazut multa lumea cu tatuaj deacesta si nu stiu ce inseamna :|
imi explicati si mie de ce unii isi fac aces tatuaj? http://weheartit.com/entry/13838910/via/megyd123
funda :)

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Acesta este un talisman, se numeste dream catcher.este folosit mult in cultul american pentru a proteja somnul unei persoane.el se agata deasupra patului si se spune sa "prinde"cosmarurile si lasa visele sa decurga intr-un mod placut.

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Pentru ca sunt tampiti...
Este o amuleta pe care o folosesc triburile ameridiene, pentru a prinde cosmarurile si a le retine.
Dar amuleta aceasta trebuie pusa deasupra patului.
Isi pierde pana si insemnatatea simbolica daca este tatuata...

| Horanhugsme a răspuns:

Pentru ca n-au ce facehappy

| Konata a răspuns:

Buna, aceasta este o amuleta. Amuleta este un fel de lant sau bijuterie care, in unele triburi cica de fereste de cosmaruri. Se spune ca este aducatoare de noroc si de aceea multe fete ai acest tatuaj. Adevarul e ca e foarte frumos love struck.

Răspuns utilizator avertizat