| 88888888888888Ana88888888888888 a întrebat:

Hey tpu...as vrea si eu niste statusuri.
Ex de statusuri: iubire,ura, prietenie, viață

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

*Unul dintre cele mai frumoase lucruri ale vieții este să găsești pe cineva care să te înțeleagă, fără să dai prea multe explicații.

*Omul care te merită este cel care vede ce dezastru ești, dar tot te vrea în viața lui.

*Cel mai sincer zâmbet e cel care apare printre lacrimi.

*Toate greșelile pe care le comit au o explicație: "Trăiesc pentru prima dată".

*Fă ce te face fericit! Oricum, oamenii o sa te judece indiferent de situație!

*Orgoliul, chestia aia ce te face să zici "NU" cand de fapt e "DA".

*Singurul moment în care ar trebui să te uiți înapoi este ca să vezi cât de departe ai ajuns.

*Unii oameni simt ploaia. Alții doar se udă.

*Nu crede tot ceea ce vezi, până și sarea arată ca zahărul!

*Lasă lumea să creadă că ești slab, iar apoi fă-le o surpriză!

*Succesul este o scară, pe care nu o vei putea urca niciodată ținând mâinile în buzunar.

*Când visele tale vor fi mai puternice decât fricile – atunci ele se vor îndeplini.

*Sunt oameni pe care nu îi poți opri să intre în viața ta, însă poți decide pe care ușă să îi dai afară!

*Nu poți să schimbi un om. Poți cel mult, să-i dai de gândit asupra unor aspecte!

*Doar prietenii adevărați îți văd lacrimile chiar dacă afară plouă

*Relațiile dintre oameni nu au valoare fără prietenie.

*Nu te teme de dușmanii care te atacă. Teme-te de prietenii care te lingușesc.

*Când cineva ține la tine, nu contează cât de încărcată îi este viața. TE CAUTĂ!

*Prietenii adevărați nu se judecă unul pe altul. Ei judecă alți oameni împreună.

*Prietenia poate fi măsurată doar în amintiri, râsete, pace şi iubire.

*Fii asemenea zăpezii, liniștit și rece!

*„Unde e mult sentiment, este și multă suferință."

*Nu sunt supărată că m-ai mințit, sunt supărată că de acum încolo nu te pot crede.

*Sunt momente în viaţă când ţi-e atât de dor de cineva, încât îţi vine să-l scoți din visele tale şi să-l îmbrăţişezi cu adevărat!

*Am început să tratez oamenii exact așa cum mă tratează ei pe mine. Culmea... Au început să se supere!

*E greu să găsești persoane adevarate într-o lume în care toți poartă măști!