| TnCristinaa a întrebat:

Azi mi-a venit menstruatia si maine trebuie sa merg la plaja.ce sa fac? In ce sa ma imbrac? Cat mai multe sfaturi... please Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| baf a răspuns:

Ia o pereche de blugi scurti sau alt tip de pantaloni ..si un sutien sau un tricou foarte subtire ..si nu te expune foarte mult la soaree:*distractie placuta!

5 răspunsuri:
| Miree a răspuns:

Te sfătuiesc să stai acasă în pat. Rişti să te pătezi, plus că nu este recomandat să stai în soare sau să intri în apă! Aşteaptă până îţi trece!

| zurick a răspuns:

Sănătatea ta și a celor din jur poate fi agravată.Mai bine aștepți să-ți treacă, te poți duce la delfinariu ca să-ți ocupi timpul cu altceva.

| alexalexa2000 a răspuns:

Dacă ți-a venit menstruația nu te poți risca să te duci la plajă. Așteaptă o săptămână, deoarece dacă te duci și stai prea mult în soare s-ar putea să-ți curgă mai mult și să te pătezi.

| claudia511 a răspuns:

Pune-ti OB si un tampon mai micut si in loc de slipii de plaja ia-ti niste pantaloni scurti.

| bia0012 a răspuns:

Eu cred ca poti merge dar sa nu intri in apa... ia-ti o pereche de pantaloni scurti si sutienul de la costumul de baie.