| Moonster a întrebat:

: Cine a a vazut filmul,, Le Petit Nicolas ", sa imi spune si mie ce se intampla in film!

Răspuns Câştigător
| alexandra_4554 a răspuns:

Eu l-am vazut este un film superb francez, este ca-m simpla povestea el este doar un copil fascinat de titireze si care la un moment dat isi ia si el unul super bun ca sa il bata ce colegul lui de joca dar nu reuseste, actiunea incepe cand unul dintre prieteni lui de scoala si de joaca afla ca va a vea un fratior, acesta se plange tuturor ca parinti lui o sa-l placa mai mult pe celalalt, iar ca pe el o sa-l abandoneze, Nicolas a aflat simptomele schimbari din familia prietenului sau, adica tata-l o rasfata mult pe mama lui, erau foarte iubarteti, etc, dupa un timp prietenul lui lipseste de la scoala un timp, vreo 2 saptamani, iar ei cred ca l-au abandonat parinti, brusc Nicolas vede acelasi schimbari si la parinti lui, atunci crede ca si el o sa aiba un fratior, asa ca decide alaturi de prieteni lui sa plateasa un mafiot sa-l sacpe de '' poblema'' tunci cand se va naste, dar in loc sa sune un mafiot a sunat un mecanic, vorbind neclar Nicolas de tot cea ce urma sa faca omul, povestea sa ca-m complicat, pana se decide sa le spuna parinitilor ca nu pot avea un alt copli, atunci parinti lui il anunta ca mama sa nu va avea un copil, ci doar incerca sa fie mai amabil cu sotia lui pentru ca urma sa vina seful lui acasa, si vroia ca totul sa fie perfect, a doua zi Nicolas se intalneste cu prietenul lui si il vede foarte fericit alaturi de frate sau mai mic, acesta era foarte bucuros ca va avea pe cine sa ''educe'' el va fi Fratele cel mare, Nicolas cand ajunge acasa le supene parintilor lui ca vrea si el un fratior, vrea si el sa fie Fratele cel mare, dorinta lui se implinete dupa 9 luni,'' ca-m asa este filmul