| anonima2617181 a întrebat:

Cum pot sa le spun parintilor ca m-a chemat un baiat in oras? Am 16 ani, ei sunt foarte deschisi cu mine si nu sunt stricti, considera ca am varsta potrivita pentru relatie, ma intreaba destul de des lucruri care au legatura cu acest subiect, insa eu ma simt incomfortabil cand vine vorba sa ii intreb asa ceva si nu stiu cum as putea sa incep discutia happy

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cum pot sa le spun parintilor ca..."

simplu; ies cu colegii (la plural)

| Adry05 a răspuns:

Dacă doar ieși la un date părerea mea e că n-are rost să le zici, mai bine le zici când pare că devine ceva serios. sau na, dacă vrei le poți zice că ieși așa cu un băiat la un suc să vă cunoașteți

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să le spui adevărul.