| ANONIMpentrucapot a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu ceva, pentru ca nu stiu ce si cum sa fac. Stiu un baiat, ne plac cam aceleasi lucruri, e dragut si ne vedem prin oras destul de des, dar nu il cunosc personal! Chiar simt ca el ar putea fi o persoana potrivita cu care sa fiu intr-o relatie, daca ne-am cunoaste mai bine...Adica, ne stim doar din vedere, iar eu vreau mai mukt de atat... Vreau sa il cunosc bine..si..Ce spuneti? Cand o sa ma mai Intalnesc cu el, sa intru in vorba cu? Ce as putea sa ii soun? Cum sa incep? (Avem ceva prieteni comuni)...
Daca ma ajutati cu ceva, dau Funda!

3 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Daca zici ca aveti prieteni comuni de ce nu ii rogi pe ei sa va faca cunostinta? Ar fi mult mai usor ca pentru moment sa legati o prietenie si sa va cunoasteti, sa vedeti ce princepii aveti si daca puteti sa aveti o relatie.
Poti si intra in vorba cu el sub pretextul ca un prieten comun de-al vostru ar fi avut nevoie de ajutorul lui si asa puteti discuta mai multe lucruri la un suc, de exemplu.
Sper ca te-am ajutat!

| neutrino a răspuns:

Nu conteaza numai ce vrei tu, conteaza sa te placa si el: dar daca el nu si-a manifestat intentia de a te curta, asa cum este normal, atunci trebuie ...sa taci.

| Floricikmov a răspuns:

Incearca sa iesiti cu totii si sa vezi daca iti spune ceva sau daca isi arunca macar privire la tine sau daca iti zambeste nu poti sa-i spui din prima ca vrei o relatie asteapta sa vezi prin gesturile pe care le face daca te place. Succes!