| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, in acum ceva timp am cunoscut un baiat in sala de lectura, ne-am tot intalnit de cateva ori, am iesit prin oras. I-am spus ca as vrea o relatie cu el, iar el mi-a spus ca nu crede ca e pregatit de ceva serios ca este destul de prins cu facultatea, plus ca are o simpatie pentru o prietena. Ideea e ca el nu a mai avut relatii si ma gandesc ca poate nu stie cum sa gestioneze situatia. Mi-a zis ca putem iesi din cand in cand ca prieteni. Dupa discutia asta ne-am mai intalnit in sala de lectura, suntem chill ca inainte sau si daca ma vede ca sunt acolo, vine la mine ma saluta, mai stam de vorba. Chiar il plac mult si ma simt bine cu el, dar nu stiu ce as putea sa fac sa fiu intr-o relatie cu el. Ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu ce varsta ai? Dar baiatul de care iti place?

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu 21, el 20

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca el ti-a spus ca are o alta simpatie pentru cineva si cu tine doreste sa fie doar amic, cred ca nu prea mai ai ce face, din pacate.Cel mai ok ar fi sa iti gasesti un alt interes, sigur mai sunt baieti prin jur care nu te-ar refuza.

| ywar a răspuns:

Cred ca e un papagal... face pe timidu' si se crede irezistibil, el crezand ca are de unde alege. Pun pariu ca daca l-ai lua (ipotetic, mai tare) nu s-ar pricepe ce sa-ti faca.
Fosta mea sotie, care imi era colega si imi este colega de serviciu m-a invitat la dans. Faceam pe atunci dans si in seara aceea am ramas la ea. Am vorbit fiecare despre sine, am ascultat o muzica buna, am facut sex. Au fost niste ani frumosi. Barbatoii astia de acum (altfel nu le pot spune) nici macar nu stiu ce vor, nu stiu sa se exprime, nu stiu sa satisfaca o femeie in pat, nu stiu sa fie tandri, nu stiu sa fie curtenitori..sunt l@bagii. Iarta-ma fata draga, iti pierzi timpul cu un nehotarat. Pretuieste timpul, viata asta trece asa repede. Paste binecuvantat.

| Eireann a răspuns:

Ti-a spus in fata ca nu vrea, stiu ca te doare refuzul dar nu mai are sens sa insisti.

| AdioTPU a răspuns:

Sfatul meu este sa nu-l forțezi. Daca nu este pregătit încă pentru o relație atunci dă-i timp. Lasa-l să se ocupe de ce prioritar pentru el acum, adică facultatea. Daca e predestinat pentru tine îl vei avea mai devreme sau mai târziu, nu trebuie sa forțezi lucrurile.

| Simina_Simina_ a răspuns:

Te rog sa nu fii dezamagita! Te va durea adevarul! Nu vrea sa fiti iubiti, vrea sa fiti prieteni.Indiferenta este o arma letala! Nu il cauta: Adio apeluri. Adio mesaje. Adio intalniri.