| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU, cum sa iti gasesti fericirea atunci cand ai doar durere in viata? citesc, scriu, asta ma mai alina insa tanjesc dupa libertate, dar simt ca nu mai pot, cum sa accept situatia in care sunt?

2 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Esti cumva la pușcărie?
Sau in scaun cu rotile?
Fericirea e in noii, depinde de tine daca vrei sa o vezi sau nu

Mergi la un psiholog

| Monst a răspuns:

Sa te refugiezi in ceva ce iti place sau daca ai vreo pasiune.Rugandu-te la Dumnezeu vorbesc foarte serios.Cautati un parinte duhovnic bun fara rusine ii poti spune ce ai pe suflet. Daca nu iti convine asta vorbeste cu familia, prietenii tai.Eu nu cred ca are rost sa mergi la vreun psiholog ceva.Tu trebuie sa iti rezolvi problemele cu tine insati