| albinutavesela a întrebat:

daca am scris cu 20 de cuvinte mai putin la subiectul doi de la Bac-ul de romana, mi se dau punctele pentru redactare?

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cel mai probabil o sa ti se dea punctele. Corectorii aia sunt satuli de atatea lucrari, iti garantez eu ca nici nu vor sesiza ca tie iti lipsesc 20 de cuvinte.

| KIibrDM a răspuns:

Corectorii nu prea numara cuvintele, numara cate cuvinte sunt aproximativ pe un rand si apoi le inmulteste cu cate randuri sunt scrise.

| danutzu96 a răspuns:

Eu cred ca o sa iti dea. Corectorii nu prea numara cuvintele, ci randurile aproximand ca pe un rand intra 10 cuvinte. Dar asta nu e o regula, depinde ce corector.