| Georgyanna_Laurra_1999 a întrebat:

Hey TPU...
De curand m-am despartit de prietenul meu.(era mai mare cu 6 ani)...Neam despartit de comun acord dar eu nu voiam asta dar daca am vazut ca el asta is dorea eu nu am zis "nu" ba chiar i'am zis ca sieu imi dresc sa ne despartim.Iar acum nu ne mai vorbim deloc si nici macar nu ne salutam cand ne intalnim pe strada.
Woare nu m'a iubit deloc..doar si'a batut joc de mine?
nu stiu pana acum ne'am mai despartit de 2 ori(asta e a3-a oare) dar acum chiar si eu care il iubeam foarte tare nu mai vreau sa aud de el(incerc sa nu mai vorbesc despre sau cu el si evit pe cat posibil sa trec pe langa casa lui).dar parca tot imi e dor de el.Dar cand imi amintesc ca el de fata cu prietenii lui nici nu ma baga in seama. Woare m'a iubit sau s-a jucat cu mine?
Multumesc pentru cei care macar incearca sa ma ajute.:*
Fundita maree pentru cine ma ajuta.:*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar tu iti poti da seama.Cum?
Dupa modul in care a descurc relatia voastra. In orice relatie exista certuri si momente neplacute, dar, in rest, s-a comportat frumos cu tine? Ti-a dovedit ca te iubeste? A reusit sa te faca fericita?
Daca da, atunci raspunsul e : da, a avut sentimente pentru tine.
Oricum, daca esti convinsa ca nu mai aveti nicio sansa, detaseaza-te de trecut. Asta nu inseamna sa-l eviti.Inseamna sa nu te mai gandesti la el, iar cand simti ca mintea-ti fuge unde nu trebuie, ocupa-ti timpul.
Saluta-l. De ce? Din politete.Pentru ca, astfel, dai dovada de maturitate si respect pentru momentele petrecute impreuna, in care ati fost fericiti. Daca nu-ti raspunde la salut, las-o balta.

Fii deschisa la noi inceputuri.Cine stie? Poate va aparea cat de curand un alt baiat care sa-ti atraga atentia!

Mult succes si o duminica frumoasa happy

| SarosBogdan a răspuns:

An aceste momente se ajunge numai din cauza voastra fetelor, si dupa dati vina pe noi, baieti/barbati...ai facut tu ceva de nici macar nu te mai saluta pe strada,el poate tea iubit dar daca zici ca nu te baga 'n seama pe strada asta nu inseamna ca si-a batut joc de tine,a tinut la tine si tea iubit mult, dar afland sau facanmdui tu ceva, a ales sa stearga totul cu buretele din trecut. Daca el face asa, antoarcei si tu spatele cu un prieten de al lui la brat, sper ca antelegi ce vreau sa zic. Ai grija de tine pe viitor kiss

| AlexandraAndreea121290 a răspuns:

Daca nu te baga in seama de loc inseamna ori: nu vrea sa mai aiba de aface cu tine ori incearca sa treaca peste despartire. nu stiu. oricum daca vei cunoaste un alt baiat s-ar putea sa-l uiti. nu e singurul baiat stai linistita.