| MomaieLoveGogaie a întrebat:

Hey TPU!
Eu am o prietena care de vreo 3 zile incoace se afla intr-o mare dilema...laughing
Ea flirta cu un tip de la o alta clasa de vreo 4 luni de zile.Il priviea, ii zambea, si alte din astea. El i raspundea cum nu se putea mai bine la flirtul ei, zambea reciproc, incepea sa patruleze prin fata clasei ei, facea tot posibilul sa se afle in aceleasi locuri in acelasi timp, plus ca pusese doi aghiotanti sub acoperire de coleguti sa o urmareasca si alte din astea. Tipa mai facea pe inabordabila, ba i mai arunca un zambet dulce, ba il ignora... Ei, toate bune si frumoase pana a aparut un al3lea element in peisaj. O prietena de-a prietenei mele[laughing]incepuse sa simpatizeze un tip de la clasa paralela[sa zicem tipul y] cu clasa tipului cu care cocheta prietena mea.El.Sarea intr'un picior de veselie[laughing]cand a vazut ca tipa patruleaza pe acolo cu coleguta indragostita de baiatul de la clasa paralela[sper ca ati inteles ce vreau sa ziclaughing], crezand ca pentru el era tot efortul, cand de fapt ele erau acolo pentru simplu motiv ca y nu prea iesea din clasa iar coleguta voia sa il vada...Si automat acum ca vorbeau numai de el, chestie care l-a facut pe tipul prietenei mele sa creada ca de fapt ea il place pe y si nu pe el(aici si ea e putin vinovata din moment ce l-a ignorat). Acum, in prezent, tipul a renuntat complet in a mai incerca sa flirteze cu prietena mea crezand ca ea place pe altul, cand de fapt se inseala.Incearca sa para complet dezinteresat desi o priveste cu coada ochiului cand ea nu observa[sau se face ca nu observa]si schimba privirea cand ea incearca sa il priveasca.
Intrebarea retorica e:Ce ar trebui sa faca donsoara'? Nu prea vrea sa implice pe nimeni in asta. Ce sfat as putea sa i dau?
Multumesc >anticipatbig grin

1 răspuns:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai ar trebui sa vorbeasca cu el. Daca il place,si se plac,de ce sa nu fie impreuna oh go on. Spune'i sa se duca la el si sa ii spuna ca de fapt o colega il place pe ala, nu ea, si ca ea il place pe el.Nu trebuia sa te complici atat de mult cu povestitul laughing