| Majestyero a întrebat:

deci am un baiat in scoala gen cel mai popular si sincer e frumos ....inalt blond ochii verzi muschi.dar nu asta e important ci faptul ca celei mai bune prietene ale mele îi place de el si acum ceva timp eram la intrarea in scoala cu prietena mea si unul din prietenii acestui baiat " din acelasi grup" a venit sa ma ia peste picior spunand ca daca vreau sa il scot la un film si ma lasa sa platesc eu si a inceput sa rada..si acel baiat de care va spuneam, numele lui e Patrick ( imi e mai usor sa i spun pe nume) a venit si l.a impins pe prietenul lui spunandu.i " tu sa nu vorbesti asa cu ea da?" Am ramas uimita si eu si pietena mea care, ulterior, s-a suparat grav pe mine spunand ca am eu legatura cu Patrick.DAR NU E ASA. Ieri la cantina cand statea cu prietenii lui se uita la masa unde stateam eu cu prietena mea si inca 3 fete si ..zambea practic ( nu vreau sa fiu nesimtita sa spun "SE UITA LA MINE " ) dar cred ca asa era.Au mai fost gesturi care sa il dea de gol cel putin prin prisma in care vad eu lucrurile adica prietenii lui il anunta cand trec eu pe hol si apoi se uita asa frumos sau in iunie a fost ziua mea si a venit la mine la clasa sa imi spuna la multi ani si sa ma pupe.In fine eu nu vreau sa am legatura cu acest baiat este tipul acela " bad boy" si eu nu sunt familiarizata cu asa ceva, plus ca mi-as face multe probleme cu fetele care sunt obsedate de el si cu prietena mea care nu mai vorbeste cu mine cum o facea inainte crezand ca il vreau eu pe Patrick si de familie nici nu mai zic faza cu iubitul este exclusa chiar daca am 17 ani.Va rog din suflet sa ma ajutati nu stiu ce sa fac dau fundita (p.s scuze daca am greseli gramaticale dar locuiesc de multa vreme in Germania) :*

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

In primul rand, daca prietena ta nu mai vorbeste cu tine cum o facea inainte, va trebui sa intelegi ca nu e chiar asa de buna prietena, iubirea pentru un baiat nu desparte prietene.Sau n-ar trebui s-o faca!

In plus,nu ai nici cea mai mica vina in intreaga poveste si ea ar fi trebuit sa aiba macar atat incredere in tine incat sa VADA lucrul asta,dar a orbit-o gelozia si invidia,drept pentru care,fie vei fi,fie nu vei fi cu Patrick,poti considera ca ai avut o prietena si nu era o prietena buna.

Discuta cu ea inca o data si incearca sa o lamuresti cum stau lucrurile,asa cum faci si cu noi aici.

Iar cu Patrick,trebuie sa recunosti si tu faptul ca i-ai atras atentia.
Si aici,tu singura trebuie sa hotarasti ce vei face.
Dar e posibil ca acest baiat,obisnuit sa fie curtat si inconjurat de fete,sa fie atras de indiferenta si rezistenta ta,drept pentru care incearca sa te cucereasca asa,in felul lui, incet si cu pasi foarte mici, sa ai grija.
Eu as astepta sa se manifeste, sa vorbesca, sa spuna ce doreste.Singur.

Pana atunci, discuta din nou cu prietena ta si daca nu vrea sa inteleaga, inseamna ca nu are ce sa caute langa tine, daca nu din cauza lui Patrick, atunci din cauza unui alt baiat si tot o sa va certati...asa ca, mai bine mai devreme, decat prea tarziu.
Vorbeste cu ea si explica-i, o data si foarte clar!

6 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Ai mai pus o data intrebarea asta si mi-e lene sa iti gandesc alt raspuns, in primul rand daca un baiat se uita la o fata nu e neaparat sa o placa, dar sa o luam astfel, daca el e popular cu zeci de sute de mii de fane, de ce ar sta dupa tine? Eu zic ca ar trebui sa te duci o data la el sa-l intrebi ce vrea mai exact de la tine de tot se uita dupa tine etc etc, daca zice ceva de o eventuala relatie, eu zic ca ar trebui sa accepti, nu e vina ta ca tipul ala nu o place pe prietena ta, iar daca nu se va bucura pentru tine, nu iti e prietena.

Răspuns utilizator avertizat
| Pinkandblack a răspuns:

Hey! Ai putea sa iti gasesti un alt baiat si sa ii povestesti prietenei tale de el mai mereu ea chiar va crede ca nu iti place de Patrick, te mai poti folosi de faptul ca el,, se uita dupa tine'', poti sa il intrebi ce parere are de prietena ta, si asa poate vorbesc si ei si le iese ceva, sau daca nu e nevoie de o iesire la mall pentru un ''move on,, si poate isi gaseste o bunaciune pe acolo :3 succes!

| Псих a răspuns:

Salu.citi ani are Patryk? e din Germania?

| Majestyero explică (pentru Псих):

17, Da.

| Псих a răspuns (pentru Majestyero):

Pur si simplu si pe mine tot Patryk ma cheama tot sunt inalt blond numai ca ochii sunt albastri in scoala sunt printe cei mai populari si am statutul de bad boy. sunt asemanator baiatului din descriierele tale big grin si am crezut ca e vorba despre mine big grin