| Diana782 a întrebat:

Eu sunt la filologie stiu ca se da bac ul la romana istorie si alegi dintre geografie logica etc. Vreau sa va intreb daca dau bac la engleza adica competente audio scris si oral sau dau bacul la engleza cum dau si la romana si la istorie sa am 3 ore la dispozitie. Dci se dau numai competentele la engleza nu? Si cam cate ore ai la dispozitie? Ofer funda

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

La engleza se dau doar competente. Anul asta, in vara, am dat si eu. Compententele la engleza se dau in 2 zile. In prima se va da ceva scris. Veti intra in clase, veti primi o foaie cu niste variante. Vi se vor pune de vreo 2 ori la un casetofon doua discutii, iar voi va trebui sa incercuiti raspunsul corect pe foaia voastra. Veti avea, apoi, pauza de vreo jumatate de ora, iar cand veti intra din nou, veti primi alta foaie cu un text sau doua, cu alte variante de incercuit si cu inca 2 subiecte pe langa. In urmatoarea zi veti da competenta ca la romana. Intrati, alegeti o foaie, mergeti in banca, rezolvati subiectul pe ciorna, iar apoi iesiti in fata. La proba scrisa vei avea cu totul aproximativ 2 ore, daca nu mai bine, iar la proba orala, 30 de minute.

| Diana782 explică (pentru AFR81):

Si daca i au note mici la competente pot merge inainte adica sa dau bacul la romana istorie etc sau pic bac ul?

| AFR81 a răspuns (pentru Diana782):

Se vor da niste calificative gen C1, B2, A1, nu note. Nu poti sa pici.