| stylenew a întrebat:

sad Imi este frica :-ss. Ieri am chiulit de la scoala impreuna cu 2 colegi. Doamnei Diriginte i.am spus ca vine tatal unuia dintre amici si ne ia si mergem la. un concurs. Ei bine. am chiulit, ne.am despartit, am ajuns acasa, ma hotarasc si ii spun mamei. Mama nu m. a certat, dar a spus sa nu mai fac asta. Apoi, fiindca am fost fraiera i.am spus unui coleg I don't want to see, el mi. a spus ca nu zice nimic, dar nu mai am incredere in el pentru ca reactia lui a fost : O sa va spun! Intre timp, ceilalti prieteni s.au dat de gol si ei acasa { dar parintii nu i.au certat, ba chiar i.au laudat }. Acum imi este frica :-ss, daca se afla ceva, ce fac? O sa intru in pamant de rusine. Luni am dirigentie iar marti este sedinta cu parintii :-ss. Ceilalti amici stau calmi, nu se agita, chiar daca sunt niste copii foarte buni in ochii dirigintei. Va rog, ajutati-ma crying( Nu stiu ce sa fac.

5 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

Stii ideea e ca atunci cand chiulesti nu te lauzi ca faci asta laughing Sau sa le spui parintilor ...Ma rog e lucru de admirat big grin. Stay linistita daca ati chiulit o ora nu'i bai ...Adica toti la viata noastra am chiulit cel putin o data tongue.

| vladmR a răspuns:

Of doamne,mare lucru sa chiulesti, cand e necesar o faci si nu e o rusine doamne rolling on the flooracum depinde de varsta ta, daca esti cu 'invat sa imi intrec colegii ca au cu 3 sutimi mai mult' e clar

| stylenew explică (pentru vladmR):

Nu e asta, dar colegul ala are mesajele cu mine si poate sa i le arate dirigintei.

| MarkusRay a răspuns:

Imi amintesc cand eram si eu ca tine laughing. Acum de cand sunt la liceu... nu cred ca e saptamana fara vreun qul. Oricum treci peste, presupun ca esti inca tanar si scoala ti se pare sfanta, dar crede-ma ca nu e asa. Daca iti este gresit, sugerez sa nu chiulesti ( la clasele mici poate dauna grav notelor, reputatiei si comportamentului viitor ). E un lucru banal, dar in scoala se pedepseste ( dar nu te speria, toti am chiulit macar de odata in scoala ).

| Natashha a răspuns:

Nu ai mai de ce sa te temi. Poti trage cate 15 chiuluri pe luna nemotivate si apoi se va lua masuri cu tine...Chestia e ca nu e ceva rau, fiecare inceraca, si cel mai bine constientizeaza singur daca e bine sau nu sa chiulesti.O sa cresti si vei vedea ca intra 11a si a 12a de la unele ore pleaca toata clasa nu numa 2-3 elevi...