| ymary a întrebat:

In curand va fi ziua mea si as vrea sa imi dati si mie niste idei cu ce am putea face. Ziua mi-o tin acasa si vreau sa facem ceva mai special cum ar fi karaoke-ul dar alte idei nu mai am.Ma puteti ajuta cu niste idei mai speciale?happyhappy Fundaa happy

Răspuns Câştigător
| Valisha18 a răspuns:

Puteti sa jucati ziaru':faceti perechi de cate 2 tragand la sorti, si luati un ziar, cam cat 2 coli A4, stii tu la ce ma refer, si cineva, un parinte sau cineva care a ramas pe dinafara pune muzica. Voi, cate doi, va trebui sa dansati pe ziar fara sa puneti picioarele jos. Cand se opreste muzica, voi impaturiti ziarul la jumate, si dansati in continuare cand ii se da drumu. Puteti sa va tineti in carca, sau pe picioarele altuia, fara sa atingeti obiecte din jur, si ultima pereche care ramane castiga. Efoarte amuzant! Apoi in dormitorul tau, sau undeva unde nu sunt obiecte care se sparg, gen vaza, ceva din sticla, va sucati baba-oarba, se leaga unul la ochi si ceilalti ramani nemiscati, sau daca sunt curajosi, fug prin camera. Primul care a fost prins va fi baba-oarba. Dansul cu portocalele: la fel, faceti perechi de cate 2, luati un mar sau o portocala, v-o puneti pe frunte, sa tineti ambii parteneri marul sau portocala cu fruntea, si dansati. Cand va cade, ati pierdut. Castiga cei care au rezistat pana la sfarsit. Dansul cu balonul: cine ramane afara va seta muzica. Restul cate doi, ii pun la fel ca mai sus, un balon intre ei, pe care trebuie sa-l tina cu fruntea, pieptu, burta, picioarele, fundul, spatele intre ei si sa danseze. Daca le zboara sau cade balonul, au pierdut. De fiecare data cand se opreste muzica, schimbati locul. Secretul, la ambele jocuri, e sa nu miscati partile cu care tineti balonul. Deloc sau foarte incet. Dar trebuie sa dansati si pe ritm! Si daca ai tu sau un prieten, puteti sa va jucati si monopoly sau nu-te-supara-frate.Monopoly e cam lung, alegi tu ce vrei. Sper ca ti-am fost de ajutor! Te rog, funda?happy

6 răspunsuri:
| DhEnNu a răspuns:

Te-as recomanda un tort mare dar nu exagera baloane multe sunt in magazine in toto felul de forme

| chelie91ptm a răspuns:

Petrecere in pijamale

| MrBrangspears a răspuns:

Sticluta cu pedepse laughing

funda pls big grin

| johncena1 a răspuns:

Palariute pentru invitati, un tort mare (10kilograme), inainte de tort sa te joci cu invitati (cu copii), iar dupa tort sa ascultati niste muzica alesa de tine si sa petreceti ca este doar o zi pe an a ta happy

| Cristina_1606 a răspuns:

Hei! pei poti avea o petrecere de neutat daca: sa faceti karaoke, sa dansati, sa luati haine din tot sifonierul si sa faceati cele mai hilare combinatii si sa faceti poze cu fete amuzante, sa vb despre vedete/tipi, sa ramana prieetenele tale(BFF) la tine peste noapte si de neuitat bataie cu pernele. poti sa iti schimbi si coafura daca vrei. cand vreti sa mancati ia o patura si duceti-va in gradina...sau sa stati cu cortul(TOT IN GRADINA). Sper ca te-am ajutat. daca mai imi vin idei iti mai dau.puplove struck

| Cristina_1606 a răspuns:

Aaaaa si mai poti sa iei baloane si sa faci fete pe ele si sa scruii numele prietenilor pe elelaughing va veti amuza...(tot Cristina cea care a fost si mai sus):X