| ILoveTacos a întrebat:

in fiecare iarna fetele de la noi din clasa sunt pur si simplu tarate afara si trantite in zapada.Rand pe rand, toate au primit "mozol"(asa cum numesc baietii acest "joc") si doar eu am mai ramas.Stiu sigur ca voi fi urmatoarea,dar intrebarea mea este:

Cum pot sa scap de "mozol"? Tin sa precizez ca nu sunt unu-doi baieti,ci aproximativ 20, si nu stiu ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| Snowal15lea a răspuns:

Fa cum fac eu bate-i pana la sange. La mine in clasa e gen this is sparta. De fapt nu prea au baietii obsesia asta sa ne "mozoleasca " si in plus fetele ii arunca pe baieti in zapada.

| ILoveTacos explică (pentru Snowal15lea):

Ha! dacă măcar fetele de la noi ar fi așa de unite...

8 răspunsuri:
| aleCsandrra a răspuns:

Pai fa cum fac eu, cer profesorului drumu cu 10 minute mai devreme si-mi iau viteza pana acasa. Sau poti sa ramai ultima si astepti 10 minute pana pleaca toti. Eu asa fac in fiecare an. ( sa stai in baie nu in clasa )

| AndutzzaAnduu a răspuns:

Du-te in baie toata pauza. rolling on the floor)
(ai noroc daca e scurta)

| ILoveTacos explică (pentru AndutzzaAnduu):

Nuu merge :/ intra si acolo(s-a intamplat!)

| AndutzzaAnduu a răspuns (pentru ILoveTacos):

Sau du-te inaintea lor si intra intr-o discutie cu profu/profa de servici.

| Simmi a răspuns:

Ai putea sa apelezi la o profesoara sau sa le spui " nu mai vorbesc cu voi; va spun.chatterbox " Depinde de personalitatea ta, a lor.

| ILoveTacos explică (pentru Simmi):

Hmm,pai nu prea ar merge.Ma inteleg bine cu ei si chiar nu ar ajuta cu nimic daca le spun ca nu mai vorbesc cu ei.Tot imi vor face.Sunt "programata" vineri...Adio lume!

| Cainele16 a răspuns:

Ce frumos...laughingPacat ca termenul de mozol e doar figurat...