| SucDeGuava a întrebat:

Hey, TPU. In iunie am banchet de sfarsit de clasa a 8-a si il facem la un restaurant. Insa, am o mica problema: nu stiu sa dansez. Pur si simplu incremenesc si ma ascund in spatele argumentului cum ca nu e genul meu de distractie (ei, nu ca ar fi printre primele). Iubesc muzica, cant de fata cu cine vrei tu, chiar daca nu am cea mai stralucita voce. Insa, dansul ma depaseste. Eu sunt si perfectionista si nu imi place sa vad ca nu ma pricep la ceva. De asemenea, nu vreau sa ma arate colegii cu degetul si sa inceapa sa comenteze - colegii care sunt genul "toata noaptea stau in club". Bineinteles, nu toti. Am vorbit despre asta cu prietenii mei cand ma gandeam sa nu dansez deloc si am hotarat ca o sa stam intr-un grup. Ingrijorata de problema, am vorbit si cu mama care e o dansatoare inraita de brasoveanca, dansul pinguinului si d-astea (nu ma tenteaza sa le invat. in afara de dansul pinguinului. p-ala il stiu), si a sfarsit prin a-mi spune ca pot sa vin cu gasculita mea la mine sa simulam dansul de la banchet. Dar mi-e rusine si de ei..sunt de o timiditate incurabila in aceasta privinta. Un sfat mi-ar fi de mare ajutor. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Vans a răspuns:

Dacă nu vrei nu dansezi.Nici eu nu o să dansez, mi se pare o porcărie să-mi scutur curu pe manele sau pop.

Şi oricum, până la urmă, pe la jumatea petrecerii nu se mai uită nimeni la cum dansezi.

1 răspuns:
| Sarius1994 a răspuns:

O sa te descurci numai ai picioare nu? lasati corpu sa se miste in ritmu muzici numai nu trebuie sa dansati toti la fel