| adddaa a întrebat:

In ultima vreme am inceput sa ma confrunt cu tot felul de probleme, sau lucruri de genul asta. Sa incep... sunt in clasa a9a, la mate-info intensiv eng, desi n-ar fi trebuit, vroiam la stiintele naturii, dar parintii, bla, bla, bla. Imi place extrem de mult chimia, si biologia. La inceput totul a fost frumos, prieteni, un grup mare si unit, etc etc. Insa de la o perioada doua fete din acel grup tot se iau de mine pentru ca imi place chimia si ca merg la olimpiada. Tot timpul imi spun lucruri de genul: esti proasta! la ce-ti trebuie porcaria aia? N-ai ce face? Chimia e o prostie! Odata una a vrut sa-mi puna piedica, dar n-am cazut si imi face: vezi? cu ce te ajuta chimia? si chestii de astea. Nu am ripostat niciodata, tot timpul intorceam spatele. Una m-a facut proasta in gura mare in fata liceului. N-am ripostat. Joi una din ele imi cere tema la chimie. Atunci mi-am amintit tot, spunandu-i: Proasta are altceva de facut. Si i-am intors spatele. Una din ele in continuare ma trateaza cu sictir, de parca as fi ultimul om (nu i-am vorbit niciodata urat, ba chiar ii eram o prietena buna, pana s-a integrat si ea), iar cea care mi-a cerut tema, dintr-odata a inceput sa se poarte ca si cum nimic nu s-a intamplat. Ce sa fac? Desi nu le dau importanta, tot ma doare. As vrea sa ma lase in pace, si ma intreb de ce, fiindu-mi prietene apropiate amandoua, ma indeparteaza si se poarta asa urat? M-au exclus. Am ramas doar cu o singura fata prietena, care le-a lasat balta pentru mine. Nu stiu ce sa ma mai fac... Imi puteti da un sfat? multumesc! :* happy

1 răspuns:
| Guby a răspuns:

Buna Ada si mie mi se intampla chestia asta dar vezi eu as baiat deci nu imi un piedica e mai rau ma rog trebuie sa accepti ideiile lor stiu ca suna stupid dar nu e pe mine ma fac prost si asa si injuara dar eu le zic asa si sau nu imi pasa sau treci peste incerac sa transformi ceva rau in bun si la faza cu temele la fel incearca sa fiti prieteni caci chetai asta cauzeazaaa sper ca am fost de ajutor big grin si e foarte bine ca le ai cu chimia.succes la olimpiada