| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Prietena mea s-a despartit de iubitul ei acum 2 luni pentru ca mai era cu una in timp ce erau impreuna. Dupa asta, a auzit anumite lucruri urate ( eu i le-am spus, erau adevarate) despre el (fura din magazine). Cu toate astea, acum, a venit cu o scuza de 2 lei si s-au impacat. A picat de proasta, nu ma pot uita la tipul asta. M-am straduit atata timp sa o fac sa fie mai ok si acum vine si o indeparteaza iar de mine si de celelalte fete. Nu stiu ce sa ii zic, ce sa mai fac. Suntem un grup de 5-6 fete. Absolut niciuna nu este de acord, nici macar parintii ei pentru ca stiu intreaga poveste. Ba mai mult, dupa ce s-au despartit, el a imprastiat un zvon cum ca ea si-a inceput viata sexuala cu el.
Urat,foarte urat. Ce sa fac? Ma simt neputincioasa ca o las iar sa fie cu el, dar in acelasi timp nu vreau sa ma amestec, ma injosesc in fata ei si a tipului asta.

13 răspunsuri:
| TheTelemea a răspuns:

Cati ani aveti?

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru TheTelemea):

Ea 17. Eu sunt cu un an mai mica.

| TheTelemea a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Atunci e okay. Si mare lucru ca fura din magazine, probabil prietenul ei este un om onest care nu vrea lumii decat bine si face si el un ban cinstit din furat. Si prietenul ei cati ani are? Sunteti oricum mari... peste 1 an e majora, ce-i treaba ta sa ai grija de ea. Citez: "nu-i treaba magarului unde beau apa oile".

| TheTelemea a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Da-o incolo, e libera sa faca ce vrea.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru TheTelemea):

Eu am 16 ani, nu cred eu in dragoste d-asta. Eu azi iubesc, maine uit, sunt adolescenta si sunt si mai ciudatica laughing.
Prietenul ei este major. Intr-adevar, poate face ce vrea dar de cele mai multe ori m-a indepartat de ea(tipul asta). Nu mai vorbea cu noi, era innebunita dupa el. Si, brusc, dupa ce s-au certat, a venit la noi.

| TheTelemea a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Interesant si nu prea. Si eu sunt mai... special big grin. Oricum, las-o sa faca ce vrea, e treaba ta, nu are sens sa te bagi, nu-i treaba magarului unde beau apa oile. E rau sa te preocupe cineva in mod special sa ajungi sa-si bata toata lumea joc de voi. Vezi-ti de viata ta.
La revedere si-un praz verde.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru TheTelemea):

Multumesc, multumesc! laughing

| Ancutza2000Anca a răspuns:

Ai grija de ea! Tipul ala se foloseste de prietena ta, asa ca iti sugerez sa vorbesti cu ea, pentru ca o sa inteleaga mai incolo ca ai fost o prietena buna.Ca sa inteleaga, sa ii spuna si celelalte fete si parintii, dar sa nu veniti toate peste ea, se va simti rau.Veniti separat.Cred ca atunci o sa inteleaga. Funda?

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Ancutza2000Anca):

Am incercat toate, rand pe rand. Au incercati si cativa prieteni sa deschida subiectul asta. S-au suparat pe ea, pentru ca au apelat la ei sa o asculte si sa ii ofere sfaturi in momentele alea dar ea... nici macar nu au multumit iar acum nu o mai intereseaza parerile noastre.

| Ancutza2000Anca a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Ai putea sa o faci sa vada fata lui, sa inscenezi ceva, poate sa ii zici ca ai vazut-o cu o alta fata. Funda?

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Ancutza2000Anca):

S-au despartit. Acum urmeaza valul de reprosuri...

| TheTelemea a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Urmeaza.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru TheTelemea):

Mda... se pare ca eu si prietenele mele suntem de vina ca s-au despartit.