| Iionela23 a întrebat:

M am certat cu cea mai buna prietena acum prin octombrie si.acum e Aprilie. Dintr-o prostie. Ea mi-a zis daca merg la restaurant si a zis ca face cinste si eu atunci ma intelegeam si cu alte fete (eu le-am zis ca ne face cinste Roxana )si dupa aceea ea a zis ca nu le face lor ca nu are bani si eu m-am suparat pe ea. Am mers cu celelalte fete la restaurant si cum am ajuns acasa m-am certat cu ea si eu am injurat-o. Eu am inceput sa stau cu acele doua fete pana acum in Aprilie. Asa ea dupa o saptamana incerca sa se impace cu mine si isi cerea scuze si i- am zis tot ce aveam de spus rau despre ea( acum mi-am dat seama ca tinea la mine foarte mult ca si-a cerut scuze fara sa imi faca nimic ) si dupa aceea nu am mai vorbit cu ea.
Acum ea (Aprilie ) nu ma mai baga in seama. Ce sa fac. Imi e dor de ea. Si daca imi cer scuze poate nu acepta.

Răspuns Câştigător
| Pinocchio a răspuns:

Asa e uneori, ne certam ne impacam.
dar parca voi ati facut prea deseori si prea urat.
Daca poti salva prietenia trebuie sa-ti schimb atitudinea.
Cuvintele dor!

1 răspuns:
| doreal a răspuns:

Pai in primul rand de ce ai spus ca ea face cinste. Nu ti-ai dat seama ca poate fata zicea in gluma ca sa accepti sa vii? Nu ai nici un motiv sa fii suparata pe ea pentru ca tu esti de vina. Si pe deasupra ai inceput sa o si injuri. Ciudat. Cere-ti scuze si daca nu le accepta asta e.