| AllysaDeea a întrebat:

( ma adresez celor care au trecut de clasa a VIII-a...) cum e clasa a opta? e grea( logic ca e grea nu )? La chimie trebuie sa stii foarte bine materia din clasa a VII-a (sper ca nu happy )? Plizz de abia NU astept sa incep scoala crying... Voi fundita big grin

Răspuns Câştigător
| XxXLoL1xXx a răspuns:

Daca imi dai si mie o fundta iti dau si euwinking Te rog mult

7 răspunsuri:
| CryssCrySta a răspuns:

Ei bine eu am vorbit cu diriga si a spus ca trebuie sa invatam mai mult intra 7 pentru ca se preda ceva asemanator cu 8 si e un pic greu pana reintri in programul scolar plus ca este recomandat sa faci ceva meditati la romana si matematca.

| DeliaDaniela a răspuns:

Nu te ingrijora, asa am fost toti cand am terminat clasa a VII-a! Daca vei fi atenta la ceea ce se preda, vei sti, indiferent daca in clasa antrioara ai stiut sau nu chimie! Si nu e asa grea pe cat pare, doar ca va trebui sa nu 'lasi garda jos'! fiecare nota te va ajuta sa ai o medie cat mai mare! ai incredere, totul va fi bine! Daca este ceva ce nu intelegi, intreaba! nu`ti fie rusine! pentru ca mai tarziu o sa te confrunti cu acele neintelegeri! bafta multa si succes mai departe!winking

| RougeEttiquete a răspuns:

Daca inveti nu e nimic greu.E un pic dificil cu examenele, dar nu itit fa griji.kissPrincipalul e sa nu te stresezi si sa inveti ceea ce nu sti.Clasa a 8-a e frumoasa, trebuie traita din plin.Stai linistita, chimia nu e grea e foarte frumoasa.Trebuie sa stii din materia de a 7-a, normal.Dar nu e grea deloc.Succes in noul an scolar.kiss

| Catherine a răspuns:

Nu e greu in a 8... dar la chimie da trebuie sa stii bine materia de clasa a 7-a ...pentru ca se leaga

| xCatastrophe a răspuns:

Practic e greu la examen la chimie profa mi-a facut capu toaca tot anul iar la istorie somn de voie si matemetica nici pana in cur nu am inteles`o[geometria] Sunt a9a si oarecum vreau sa vina ca ma plictisesc acasa si vreau sa vad noii colegi dar totusi nu fiindca nu vreau sa iei boboceala de la cei mare[boboceala=primirelaughingI don't want to see] asa ca nu pot trai cu ea nici fara ea ca si cu baietiilaughing In concluzie e mai greu in clasa a8a ca ai teze nationale

| DennDee a răspuns:

E fain in clasa a opta chimie trebuie sa stii din clasa a 7 a. Altfel nu prea intelegi.

| XxXLoL1xXx a răspuns:

Ms mult pentru fundita ti-am dat si eu una:* si Succes in continuare