| Rafinayo a întrebat:

Ma tot suna niste dobitoci cu numar privat, si m-am gandit sa le dau o tzeapa.Ma gandesc sa redirectionez toate numerele de telefon private/ascunse la nr 112, ar merge?
Si as avea probleme cu legea daca as faceo?

4 răspunsuri:
| shmata a răspuns:

De ce nu iti setezi telefonul sa respinga automat apelurile cu numar ascuns? Nimeni niciodata nu va mai putea sa te sune cu numar privat daca activezi ce ti-am scris mai sus.

| Rain1 a răspuns:

Pai e posibil sa ai probleme daca te prind. Totusi incearca la alt numar. Telefonul meu e setat sa respinga toate apelurile cu nr privat. Poate merge si la tine. Totusi incearca alt numar.

| WHiTecHocoLLaTe95 a răspuns:

Poi poti sa mergi la firma de telefonie la care esti abonat/a si sa le zici care este situatia si ei pot sa afle ce numar te suna, atunci tu poti sa le blochezi apelurilewinking

| MadutzuTau a răspuns:

Nu ai avea probleme deloc! Si...da merge sa faci asta!