| FUCKy0u a întrebat:

Mai multe persoane mi-au spus ca pot sa-mi deschid parul la culoare cu ceai de musetel.Am facut ceaiul si mi s-a spus ca dupa ce ma spal ca de obicei pe cap, sa ma clatesc cu el si sa-mi infasor parul in prosop.Si asa am facut.Acum nu stiu ce-o sa iasa.Voi ati incercat? Credeti ca o sa iasa?

Răspuns Câştigător
| ceaiuldetei a răspuns:

Bătrânii spun că și coaja de nucă (verde) este bună. Se duce culoarea puțin spre acaju (coaja verde conține foarte mult iod).

Sunt persoane care folosesc și clor sau apă oxigenată. Gusturile și pretențiile diferă.

Este foarte bun și mușețul.

Ce vreau să îți mai spun, este să ai grijă la ce fel de așteptări ai.

Niciuna dintre cele de mai sus nu se compară cu efectul dat de vopsea, șampon colorant sau nuanțator.

Alege ce crezi de cuviință și sper să nu fii dezamăgită, dar dacă vei fi, să știi că face parte din viață : ) Succes.

2 răspunsuri:
| MadRabbiT a răspuns:

Ai incercat sa il faci nuanta de mov cu albastru de metil?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

N-o sa iasa.Incearca apa oxigenata, lasata pe par 15-20 minute.