| cezcez a întrebat:

peste câteva zile am sa plec in vacanta cu avionul in Turcia iar eu fumez întrebarea mea este: Parintii mei fumează asa ca isi vor lua ceva tigari la ei am inteles ca e o limita vreau sa îmi iau si eu un pachet sa-l il bag la sora mea in bagajul de mana nu de cala controlează si in cel de mana sau spuneti-mi ce pot face?

4 răspunsuri:
| AncaT a răspuns:

Din cate stiu eu, ai voie un cartus pe persoana. Dar cel mai bine ar fi sa citesti conditiile de vama ale tarii in care mergi.

| ØverTheRainbøw a răspuns:

Un cartus de persoana e limita, iar bagajul de mana va fi controlat desigur... Poti pune pachetul de tigari la unul din parinti sau o alta persoana majora

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai ales pe cel de mana il controleaza, si pe ala chiar in fata ta

limita parca e de un cartus de persoana

| cezcez explică (pentru suntserios):

Si e voie cu tigari in bagajul de mana?