| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU.straight face.
sincera sa fiu am intrat intr-o depresie de ceva timp. m-am izolat complet de toti si toate,... cu prietenii nici nu prea mai vorbesc in afara de "Buna", "bine tu?" si "Pa". Parintii ma critica, frati'miu...straight face.
Simt ca nu mai am nici un rost in viataoh go on
. incep sa cred ca le e mai bine fara mine, si ca nu imi vor simti lipsa.straight face.
Voi ce credetistraight face? pnm.oh go on... am crescut singura, nu ma ajutat nimeni, eu i-am ajutat pe toti iar acum toti imi intorc spatele.straight face. ma rog oh go on mi-am creat un caracter singura si am inceput sa cred ca mai bine invat decat sa sufar degeaba pentru nimic, pentru un 'el' care nu merita.si ma rogoh go on pentru toti prieteni astia falsi care vorbesc cu tine si te asculta numai cand ai bani, sau au nevoie de ceva.straight face. d'asta am inceput sa fiu mai rea cu toti, sa nu-i mai bag in seama, practic ii ignor complet, dar cand vad toate pozele aleastraight face. de cand eram cu toti. imi da o lacrima sincerstraight face. ma rog.
Am invatat ca in viata trebuie sa lupti doare pentru tinestraight face.

Voi ce parere aveti. Sfaturi cevastraight face?
Fara misto sincer chiar mi-e rau cand vad raspunsuri si pareri care nu-si iau rostul.straight face.

Răspuns Câştigător
| SunshineLove a răspuns:

Sincer cam prin asta trec si eu.cand ma gandesc ca am facut atatea pentru toti, dar acei ''toti'' nu fac nimic pentru mine, dar totusi cand imi amintesc momentele petrecute impreuna.imi vina sa plang, unde s'au dus toate momentele alea frumoase? dc nu mai sunt si acum? dc nu am putut trai clipele alea din plin, dc nu le'am apreciat asa cum ar fi trebuit?sad atatea intrebari fara raspuns.si totusi lumea continua, merge mai departe si nu ne asteapta si pe noicrying simt ca nimanui nu ii mai prea pasa de mine, poate lumea ar fi altfel (intr'un sens bun) daca eu nu as fi fost.ai dreptate, in viata trebuie sa lupti pentru tine, dar nu uita ca, este cineva care te va pretui mereu, si va fi alaturi de tine, chiar daca nu ai intalnit acea persoana inca, dar o vei intalniwinking. intre timp, ca sa te simti mai bine poate, ar trebui sa gandesti pozitiv, sa te gandesti ca nu are rost sa te enervezi, sa te superi, si sa plangi pentru cei care nu merita, pentru ca CHIAR NU MERITA sa te 'ineci' in lacrimi pentru cineva pe care nici nu il intereseaza cum iti este, daca esti bine sau nu. asa e viata :-(

2 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Salut. Si pe mine ma apucase o depresie d-asta urata in care nu vroiam sa vad/aud pe nimeni si nici nu vroiam sa ma fac auzita.Traiam acolo-n lumea mea,chit ca si ai mei imi faceau fel de fel de critici si ma apostrofau ca ma imbrac nu stiu cum,ca nu ies cu colegii,ca ceilalti au prieteni etc.

Apoi a venit faza cu liceu,care m-a incantat enorm *gen Woaah,primul an de liceu*,si am iesit din starea aia.
Cauta persoane mai linistite,care sa iti inteleaga situatia si care sa te ajute sa treci peste. Poti merge la un psiholog *nu pentru ca esti nebuna*,doar ca sa te asculta si sa-ti dea un sfat de profesionist,ca asa degeaba ne dam noi cu parerea.

Eu cand m-am certat cu acel 'El', am luat decizia cruda de a sterge TOATE pozele cu noi/el, inclusiv id-ul/hi5/Facebooku` si sa uit complet de el. Asta e singura solutie. Gaseste un joc ceva, care sa iti ocupe timp cat sa nu te mai gandesti la el. Incearca sa fii mai toleranta si sa intelegi ca parintii sunt parinti si nu-ti vor raul, iar criticile le spun cu gandul ca te motiveaza si pe viitor o sa te ajute. Numai bine!

| Victoria_8725 a răspuns:

Daii add la dolce_maria1...
Si putem vorbii...
Poatee te ajuta la ceva!:*