| blackcain a întrebat:

stie cine a daca poti urma un profil uman cum ar fi filologie sau stiinte sociale iar dupa sa te duci la facultatea de medicina? Stiu ca suna ciudat dar chiar nu stiu.

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Dacă știi chimie și biologie destulă cat sa iei examenul de admitere, e bine.
Dar am colegi care au fost la științe ale naturii și au luat bacul cu +9, 50 și care nu au intrat la medicina. Concurență mare.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Poți să intri la medicină și dacă ai terminat profil de filologie.
Deci nu îți fă griji în privința facultății.

| alexandrudominique a răspuns:

Nu conteaza neaparat profilul pe care vrei sa il urmezi, faci ce facultate vrei.Cunosc persoane care au fost pe stiinte sociale iar apoi au facut facultatea de inginerie