| Andrei_Andrei_1994_GpD6 a întrebat:

sunt din Braila si as vrea la sfarsitul clasei a 8a sa ma duc la o scoala profesionala pe filiera electronica, ce licee profesionale mi-ati recomanda

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce au vrea sa faci doar 3 ani de liceu, este gen fostul S.A.M. scoala de arte si meserii. Apoi daca vrei sa dai bacul trebuie sa mai faci inca 2 pentru a-l putea sustine. Si sincer, nu inveti mai nimic in scoala profesionala pierzi timpul degeaba, ca cine stie ce meserie nu vei invata, doar, daca au in Braila "scoli profesionale dotate cu tot ce le trebuie pentru asa ceva", dar marea majoritate cam lasa de dorit, intereseaza-te si tu prin scoala daca au licee/scoli profesionale dotate pentru asa ceva.