| Andrei_Andrei_1994_GpD6 a întrebat:

as vrea la sfarsitul clasei a opta sa ma duc pe o scoala profesionala pe proful electronica si nush la ce scoala, sunt din judetul braila orasul braila dati.mi va rog niste scoli

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii în "Broşura admiterii 2015" ( începând cu pag. 43 ) de la linkul :
http://www.isjbraila.ro/examene/admitere/ghi_adlic_2015.pdf

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Anul acesta, în luna Mai, veţi primi o Broşură similară unde se vor afişa locurile disponibile la admiterea din 2016!

În altă ordine de idei, NU îţi recomand să faci o Şcoală Profesională deoarece nu vei avea şanse să îţi găseşti servici :(
Vei avea nevoie de Diplomă de BAC, iar pentru asta va trebui să-ţi continui studiile, să faci liceul şi apoi să dai BAC-ul; vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-ul-funda/

De asemenea, este PREFERABIL să faci şi o facultate ( pentru a avea şanse mai mari de a-ţi găsi un job acceptabil )!