| Ionicka a întrebat:

Hey TPU.
Trebuie sa fac un discurs pentru cei din clasa a 8a(eu fiind a 7a)
Da-ti-mi va rog niste idei pentru discursul pe care il voi citi pentru ei.
Dau funda happy

1 răspuns:
| originalitateaepretuita a răspuns:

Buna happy
In discur poti sa cuprinzi foarte multe idei. Poti sa spui ca clasa a8a este pragul pentru a trece mai departe, este elementar pentru un destin bine cladit. Examenele trebuie luate ca atare. Poti sa le spui sa nu fie emotici, speriati sau prea siguri, sa fie linistiti suflteste. Poti sa spui ca progresele lor pe tot parcursul scolii se vor vedea incurand, poti sa.i intrebi daca si.au alea liceul, cum l.au ales, de ce l.au ales, poti sa le spui si cateva lucruri despre profesionala, ca nu este facuta pentru cei prosti, ci pentru cei ce vor sa invete o meserie, poti sa le spui ca se poate face in paralel si liceul si profesionala.
Sper ca te.am ajutat! Bafta! happy