| dani97 a întrebat:

urgent. am 16 ani si sunt din arges( topoloveni, mai exact). saptamana viitoare trebuie neaparat sa ajung la Bucuresti si am decis sa ma duc cu autobuzul. pot calatori pana la Bucuresti daca nu am 18 ani? si trebuie sa iau autobuzul neaparat din pitesti ( resedinta de judet) sau pot sa il iau si din orasul meu, pentru ca il vad zilnic cand trece?straight facestraight face unde o sa ma lase mai exact in Bucuresti? funda, garantat

1 răspuns:
| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Daca pe autobuz e vreun numar de telefon, suna si vei sti exact de unde te ia si unde te lasa.
Si te poate lua de la tine din oras, daca are oprire acolo. Daca nu...sansele sunt mici. Poate doar daca e vreun sofer de treaba care opreste daca ii faci semn.
Si nu e nici o problema daca nu ai 18 ani. Numai sa nu fugi pe naspa si sa nu le spui parintilor.