| DeliaRebeca a întrebat:

V-am cerut sfatul in legatura cu fumatul am primit raspunsul... dar mama a zis ca vine sa ma ia si ca voi fi pedepsita grav de tot, bunica este inca suparata pe mine ca m-a prins fumand...
Cum sa scap nepedepsita si cum sa fac ca bunica sa ma ierte?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu ce vârstă ai dar voi răspunde oricum. N-ai de ce să te temi de urmări pentru că totul ți se datorează ție. Ai vrut să fumezi, acum sunt consecințe. Nu prea ai ce face în cazul de față doar să găsești un mod prin a le asigura că nu vei mai pune gura pe țigară de azi înainte și să le ceri iertare. Acceptă ți pedeapsa, arată le că ești conștientă și destul de matură.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa scapi nepedepsita? e momentul cel mai bun in viata ta sa inveti ca faptele au consecinte... si trebuie sa iti asumi urmarile alegerilor tale.

Cand erai cu tigara in gura era cool asa e?

| Black_Kalașnikov_2002 a răspuns:

O sa-ti cam iei bataieee :3