| ChocaholicBi a întrebat:

Voi ati stins lumina la ziua pamantului? Daca da, dc? La ce foloseste? straight face

Răspuns Câştigător
| traaaaance a răspuns:

Oprind curentul electric contribuim astfel la reducerea consumului de energie electrică şi implicit, la protejarea naturii, a mediului.

Nu, nu am stins-o laughing

5 răspunsuri:
| ChocaholicBi explică:

Eu am auzit pe undeva ca trebuie sa scoti toate chestille care folosesc elegtricitate din priza laughing. Parca pe WIkipadia. doamne! Ne canta cucu pana scoatem noi toate alea din priza rolling on the floor.

| xXxRaduxXx a răspuns:

Eu nu am stins lumina, Eu am stins TV cand am vazut ce tufe erau jucatorii laughing E inutil sa sting lumina la asa zica "zi a pamantului".
Daca chiar vrei sa "salvezi planeta" oprestit TOT ce nu folosesti nu le lasi in stand-by.(tv, dvd, radio, etc).

| UndiscoveredSoul a răspuns:

Hey! eu am stins lumina, nu chiar o ora pentru ca nu m-am uitat la ceas dinainte dar am stat vreo 40 de minute pe intuneric. Asta e un fel de semn ca iti pasa catusi de putin de pamant si pentru a salva energie inchizi luminile. E un semn de respect fata de pamant.

| larisuta a răspuns:

BUNA,stingerea luminii este ceva simbolic, adica iti arati iubirea pentru pamant, il protejezy intr-un fel...in alte cateva tari,nu se stinge numai lumina,ci se opreste tot curentul in semn de iubire pentru pamant,si chiar in ziua respectiva,nu se circula deloc cu masina,numai bicicleta ori pe skateboard etc, moduri moduri care nu polueaza natura, sper ca te--am ajutat.pup:*:*

| Karelia123 a răspuns:

Nu,nu avea rost