| TattoosPiercingsPlugs14 a întrebat:

vreau sa imi maresc gaura de la ureche. Nu stiti de unde imi pot comanda tapers/plugs. Am cautat pe bestial.ro dar cea mai mica marime e 2mm si mie mi.ar trebuie 1.6mm puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu inteleg.Tie iti trebuie 1, 6 mm si ai gasit de 2 mm.O maresti sau nu?

| TattoosPiercingsPlugs14 explică (pentru darrio2007):

Vreau sa o maresc dar nu vreau sa incep cu un taper de 2mm ar durea mult prea tare si nu este bine pentru ureche.

| anonimg a răspuns:

Renunta la piercing si orice lucru de felul acesta. Nu mai cauta sa faci ce iti place, ci cauta sa faci si ce iti spune ratiunea.

| TattoosPiercingsPlugs14 explică (pentru anonimg):

Cum adica sa nu mai caut sa fac ce imi place? laughing wtf dude. Fiecare om trebuie sa faca ce il face pe el fericit si daca tie nu iti place bine, parerea ta si o respect.

| anonimg a răspuns (pentru TattoosPiercingsPlugs14):

Zicala "Gusturile nu se discuta" poate fi completata astfel: "...dar ele se pot schimba".
Toate lucrurile ne sunt ingaduite, dar nu toate ne sunt de folos.
Astfel, ati gauri urechea nu te va face mai bun, mai iertator, mai iubitor, mai constiincios, mai ascultator -lucruri care sunt cele mai importante; caci acestea iti vor forma un caracter vrednic de admirat.
Ati gauri urechea inseamna doar o falsa incredere in tine; caci increderea in tine nu ti-o va da niciodata o ureche gaurita. Si femeile au urechile gaurite, si asta pentru impodobire, pentru infrumusetare; dar ia spune-mi, sunt ele oare mai frumoase daca au cercei in urechi? Sau le da lucrul acesta o mai buna incredere in ele? Nicidecum. Ele se impodobesc pentru ele; si asta doar pentru ca le plac bijuteriile, si nicidecum ca le-ar face mai frumoase. Barbatii stiu ca ele sunt frumoase si fara bijuteriile acelea in urechi; dar i le sunt oferite pentru ca ele sa se simta bine.
Gusturile daca nu sunt bune, nu trebuiesc schimbate? Gusturile acestea vor fi transmise si copiilor -prin adn si/sau prin exemplul personal. Astfel spus, oferi posibilitatea urmasilor tai ca ei sa poarte cercei exact unde nu ai fi vrut sa poarte niciodata.

| TattoosPiercingsPlugs14 explică (pentru anonimg):

Nu tot ce faci legat de aspectul fizic este ca sa arati mai bine laughing si nu fac asta asa au incredere in mine fac asta pentru ca vreau :3 Si daca copii mei nu o sa le placa nu am sa ii oblig.