| Kyou a întrebat:

Vreau sa-mi fac un piercing. Ma rog, de fapt doua gauri in plus in urechea stanga si mama nici nu vrea sa auda. Mie una nu mi se pare un motiv de ingrijorare pentru ea, insa tot zice ca dupa o vreme o sa ma plictisesc si cand voi da cerceii jos imi vor ramane semne. Si de aici provine curiozitatea mea: Daca ati avut, v-au ramas semne vizibile, adica genul care sa sara in evidenta? Stiu ca pana la urma depinde de fiecare organism, marimea gaurii si zona in care este facuta. Si chiar si asa, cum sa o conving? Sunt o persoana destul de insistenta si incapatanata, dar ma gandesc ca daca o voi bate la cap o sa faca urat si ajungem sa ne certam pentru asta. Astept orice parere si sfat, va pup :*

p.s. Nu spuneti sa-l iau pe tata ca aliat ca n-am cum

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Din 'pacate' sau ' fericire' ramn semne, eu am 2 semne in stanga, am scos cerceii de 2 ani aproape, de curand ma tot enerva o verisoara si tot insista ca nu am avut cercei, am bagat niste cercei de ai ei silaughing nenorocire, gaurile nu erau astupate, deci ai face bine sa o asculti, eu inca mai am semnele de la cerceii happy am avut 2 cerceii in stanga, se purta acu vreo 6 ani happy

| Adde29 a răspuns:

Buna!
Nu stiu cum sa o faci pe mama ta sa accepte, eu una mi-am facut gaurile fara sa stie mama laughing.
Pe prima mi-a dat-o o fata (care nu e profesionista), iar pe cealalta eu singura, Si pot sa spun ca nu m-a durut, si nici nu a ramas semn. Nici nu s-a infectat, pui spirt cu vata dupa ce ti le faciwinking Deci spune-i mamei tale ca nu are de ce sa se teme, ca nu se va intampla nimic happy
Sper ca te-am ajutatwinking!

| Picui_Claudiu_1999 a răspuns:

Spune-i ca ai loat 10 la romana sau mate