| ßömþŌʼnįĶ a întrebat:

Hey TPU... vreau si eu baremul de corectare pentru evaluarea nationala la Limba si Literatura Romana 2011.

Răspuns Câştigător
| andrei096 a răspuns:

Ma o sa apara pe edu.ro da mai tarziu.

app ai facut?

funda?

6 răspunsuri:
| ßömþŌʼnįĶ explică:

Da normallaughing

| qiunZJDX a răspuns:

Ai stiut?

| qiunZJDX a răspuns:

Si la ce dracul iti mai trebuie barem?
asteapta rezultatuwinking

| anka78910 a răspuns:

Baremul:
S.I.A
1.candva, demult; copac, arbore; fiicele
2. virgula desparte o construcție în V de restul propozitiei
3. la curtea împărătească, în pom, într-o colibă
4. narațiune, dialog
5. Această structură, bazată pe o enumerație, vrea să sublinieze faptul că mulți tineri au încercat să rezolve cererea împăratului, dorind să primească drept răsplată mâna fetei, dar niciunul nu a fost vrednic de această încercare, deoarece doar Danciu este înzestrat cu acele calitați care să-l facă demn de o asemenea onoare... sau cum v-ați exprimat voi.

Basmul:
1. definiția
2. trăsăturile: formule specifice, numere magice, real și fantastic, spațiu și timp...toate exemplificate
3. concluzia

s.II.A
1.de la un micron... până la 10 km.
în jurul centurii...
pentru descoperirea urmelor de viață...
2...
3. b: AT
4. probe-subst.com, NP
direct- adj, A.adj
ei- pron.pers, S

B. Descrierea unui colț de natură. Trebuia să folosiți tipuri diferite de imagini, figuri de stil, să vă exprimați frumos, corect, etc.